Coś do czytania- czyli prezent dla 8 latka

Dziecko w wieku ośmiu lat uczęszcza do szkoły podstawowej i doskonali umiejętność czytania. Nie każdemu maluchowi czytanie kojarzy się z czymś przyjemnym. Istnieje kilka sprawdzonych patentów na to, by zachęcić dzieci do czytania. Po pierwsze, należy wybierać książki zgodnie z ich wiekiem. Po drugie, wypadałoby dobierać tematykę lektur do upodobań dziecka. Jeżeli nasza pociecha pasjonuje się autami lub zwierzętami, to w księgarniach internetowych można znaleźć wiele propozycji związanych z tymi dziedzinami. No i po trzecie, by zachęcić kilkulatka do regularnego czytania, trzeba dawać dobry przykład. Jeśli dziecko od małego widzi, że jego rodzice i rodzeństwo spędzają wolny czas na przeglądaniu różnych książek, to wcześniej czy później samo z ciekawości sięgnie po jakąś lekturę. Według nas książki są doskonałym pomysłem na podarunek na różne okazje. Jeśli więc nie wiesz, jaki wybrać prezent dla 8 latka, to zwróć uwagę na naszą propozycję. Będzie nią bardzo ciekawa i pouczająca książka pod tytułem “Wieloryb” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Ważny przekaz- czyli książki z przesłaniem

Wprowadzając dzieci w dorosłe życie, musimy nauczyć ich tego, że każdy człowiek jest inny. Różnimy się nie tylko cechami charakteru, ale także wyglądem czy sposobem bycia. Jeśli nie umiemy rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, to książka opowiadająca o inności będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Wcześniej wspomnianą przez nas publikację “Wieloryb” możemy wręczyć ośmiolatkowi na urodziny, na święta czy też bez większej okazji. Główna bohaterka Julka doskonale przeprowadza dzieci przez meandry odmienności. Dziewczynka wie czym, jest inność, uczy tolerancji i empatii. 

Czytanie dobre na wszystko

prezent dla 8 latka możliwe do zakupu w księgarni Tania Książka w formie książki może być jednym z głównych upominków, ale może być także świetnym dodatkiem do jakiegoś innego podarunku. Jedno jest pewne. Jeżeli wręczymy dziecku książkę, to jednocześnie możemy podarować mu swój czas na wspólne czytanie oraz na rozmowę o trudnych tematach. Odpowiednio dobrana lektura może być wstępem do takich konwersacji.