Co kupić ośmiolatkowi na urodziny?

Wybór prezentu dla ośmiolatka, nigdy nie jest łatwą decyzją. Może być ona jeszcze trudniejsza, zwłaszcza jeżeli musisz kupować prezent na tak ważną okazję jak urodziny. Na szczęście ten wybór można sobie łatwo ułatwić, decydując się na zakup książki.

Dlaczego warto zdecydować się na książkę?

Przede wszystkim warto to zrobić, dlatego, że jeśli dziecko będzie odpowiednio dbało, to będzie to prezent, który będzie mu mógł służyć nawet przez całe życie. Zwłaszcza jeśli lektura bardzo przypadnie mu do gustu. Niektórzy potrafią czytać interesującą książkę nawet po kilkanaście razy w ciągu kilkunastu lat. Dlatego wybierając odpowiednią książkę, masz pewność, że dostarczysz mu wielu pozytywnych emocji, nie tylko w najbliższym czasie, ale również i w dalszej przyszłości. Musisz również pamiętać o tym, że czytanie książek wpływa pozytywnie na rozwój mózgu, dlatego jeżeli zależy Ci na tym, aby dane dziecko lepiej się rozwijało, to taki prezent dla 8 latka w najlepszych cenach będzie doskonałym pomysłem. Poszukując inspiracji, możesz również sięgnąć do własnego dzieciństwa i wybrać książkę, która zrobiła na Tobie największe wrażenie, gdy byłeś dzieckiem.

Jakie książki będą najlepsze?

Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaki gatunek lubi dane dziecko oraz jakie ma zainteresowania. Jednak istnieje kilka książek, które cieszą się popularnością pośród niemalże wszystkich dzieci. Są to między innymi:

– seria “Harry Potter” J.K.Rowling

– seria “Zwiadowcy” John Flanagan

– seria “Akademia Dobra i Zła” Soman Chainani

Jest to oczywiście tylko kilka propozycji, spośród tysięcy książek, które obecnie możesz znaleźć w księgarniach. Dlatego, jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniej książki, to nie wahaj się zapytać o pomoc osoby pracującej w tym sklepie. Z pewnością pomoże Ci wybrać odpowiednią lekturę. Jeśli, jednak kupujesz przez Internet, to w takim przypadku masz nieco utrudnione zadanie. W tej sytuacji dobrym pomysłem jest zapytanie o opinię dziecka w podobnym wieku, ponieważ takie osoby zazwyczaj mają podobne zainteresowania.